Žaidimai, Kuriuos Žaidžia Personalo Vadovai

Main content

Žaidimai, Kuriuos Žaidžia Personalo Vadovai

Socialiniai tinklai, technologijos, kaip sveikatingumo apyrankės, įpratino mus prie žaidimų logika paremto gyvenimo – kas daugiau surinks „like’ų“, kas daugiau nueis žingsnių ir t. t. Šie žaidimo elementai kartu su naujomis technologijomis sparčiai braunasi ir į kitas sritis: rinkodarą, švietimą.

 

Žaidybinimas turi galią paversti nuobodžias, rutina dvelkiančias darbovietes kuo nors įdomesniu. Personalo žaidimai, jei tinkamai pritaikyti, didina įsitraukimą, suteikia darbuotojams nuolatinį grįžtamąjį ryšį, padeda atsirinkti tinkamiausius kandidatus, stiprina komandas.

 

Žaidimo elementų naudojimas personalo valdymo srityje – ne naujiena. Pavyzdžiui, įvairiais konkursais skatinamas pardavėjų rezultatyvumas. Tačiau šiandien kalbant apie žaidybinimą turimi omenyje kur kas įmantresni, subtilesni žaidimo elementai, neretai paremti technologijomis.

 

Ko nedaryti

 

Nors žaidybinimą galima pritaikyti įvairiausiose darbovietės sferose, nereikia įsivaizduoti, kad jis gali pašalinti visas bendrovės bėdas.

 

„Kad ir kaip paprastai tai skambėtų, niekada nereikėtų taikyti žaidybinimo, nes tai populiaru, ar kaip panacėjos, visuomet reikia žinoti, kodėl jį taikome ir kokią problemą ar iššūkį sprendžiame“, – VŽ sako Agnė Klasavičienė, žaidybinimą plačiai naudojančios skaitmeninės reklamos įmonės „Adform“ personalo vadovė.

 

Anot p. Klasavičienės, žaidimų elementai turėtų būti tik dalis priemonių, taikomų konkrečioje situacijoje.

 

„Pavyzdžiui, atrankoje, simuliacija – tai tik vienas etapų atsirenkant tinkamiausius darbuotojus. Komandos formavimo renginiuose tai tik vienas būdų, naudojamų tarp kitų mokymų, pristatymų, darbo grupėse ir t. t.“, – teigia personalo vadovė.

 

Svarbiausia, anot p. Klasavičienės, žinoti, kodėl taip darai, ko nori pasiekti, ir pasirinkti tinkamą metodą.

 

„Adform“ pramogos

 

„Taikant žaidimų elementus personalo valdymo srityje, skatinamas kūrybiškumas, inovatyvumas, darbuotojai greičiau perpranta žinias, sumažinama įtampa, skatinamas bendradarbiavimas“, – teigia p. Klasavičienė.

 

Žaidybinius elementus „Adform“ naudoja tiek specialių įvykių metu, tiek kasdieniame darbe. Pavyzdžiui, programuotojai planuodami darbus naudoja „Adform“ sukurtas kortas. Darbuotojų atrankose „Adform“ pasitelkia simuliacijas arba ieškodama programuotojų užkoduoja darbo skelbimą.

 

„Kažkada atsirinkdami programuotojus praktikantus vietoj darbo skelbimo buvome sukūrę kodą arba iššūkių virtinę, kai išsprendęs vieną iššūkį gauni raktą į kitą ir taip toliau, kol pereini visus lygius“, – sako p. Klasavičienė.

 

Per žaidimus „Adform“ pasitikrina, kiek komandos išsikeltos vertybės atitinka realybę. Žaidimai plačiai taikomi ir gausiai „Adform“ komandai stiprinti.

 

„Mes siekiame, kad darbuotojai pažintų vieni kitus, – kai mūsų daugiau nei 800, tai nėra taip paprasta. Tam sukūrėme „Random lunch“ – 2 kartus per savaitę atsitiktiniu būdu programa išrenka grupę darbuotojų iš skirtingų komandų, kurie eina kartu pietauti įmonės sąskaita, – pasakoja p. Klasavičienė. – Taip pat yra žaidimas „Know your colleague“, kuris skatina pažinti kolegas, jame reitinguojami geriausiai pažįstantys savo kolegas.“

 

Read full article here.

Comments

comments powered by Disqus